“Barcelona Ciudad de Acogida”, ortak çalışmaya dayalı bir yaklaşımla bir buçuk yıllık antropolojik araştırma sayesinde, Barselona’daki çeşitli göçmen topluluklarının; günlük yaşamı, işleyişi ve ağları hakkında derin bir fikir veren ve hüküm süren ırkçı güç ilişkilerine karşı sürekli mücadelelerini belgeleyen etnografik bir belgeseldir.

Yönetmen Biyografisi – Christin Schuchardt

1990 yılında Erfurt/Almanya’da doğan Christin Schuchardt, Göttingen Üniversitesi’nde Kültürel Antropoloji ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları eğitimi gördü.

Eğitimi esnasında ilk kısa filmi “Iduna-Komplex”i (2016) çekti ve Görsel Antropoloji Yüksek Lisansı sırasında derinleştirdiği film yapımcılığına ve kurgusal olmayan hikâye anlatımına olan tutkusunu keşfetti.

Son iki buçuk yılda, beş BPOC kolektifinin ve göçmen öz-örgütlenmelerinin kurumsal ırkçılık karşısında süregelen direnişi hakkında bağımsız ve katılımcı bir etnografik film olan ilk belgeseli “Barcelona – A Welcoming City”nin (2021) yapımına odaklandı.

Halen Barselona’da yaşıyor, bağımsız bir çevirmen olarak çalışıyor; her boş dakikasını film yapımcılığına ve spor tırmanışa ayırıyor.