“Light without Sun,” Danimarkalı mimar Jørn Utzon tarafından Mallorca adasında tasarlanan ve yirminci yüzyılın en önemli projelerinden biri olarak kabul edilen Can Lis’i odağına alan bir belgesel.

Bir günü anlatan bu film; röportaj, anlatı ve koreografi aracılığıyla binaların nasıl belgelere döküldüğünü sorgulamakla beraber mimarlığın algısal doğasını yansıtıyor.

Directors Biographies – Marie Ramsing / Clara Kraft / Christopher Fischlein

Marie Ramsing: Film yapımcısı, mimar ve fotoğrafçı Marie Ramsing, Kopenhag’da yaşıyor. Uygulamalı, disiplinler arası bir yaklaşımı merkeze alarak mimarlık, film ve sanatı birbirine bağlayan yenilikçi projeler yaratıyor.

Clara Kraft Isono: Ödüllü film yapımcısı ve mimar Clara Kraft Isono, İngiltere’de yaşıyor. Filmleri, mimari tarihinin alternatif okumalarını keşfederek, genellikle gözden kaçırılan sayısız bakış açısı ve sese yer veriyor.

Christopher Sejer Fischlein: Londra’da yaşayan sanatçı Christopher Sejer Fischlein’ın araştırmaya dayanan pratiği; heykel, performans, film ve ses gibi çeşitli ortamlar aracılığıyla 21. yüzyılda insan bedenselliğini sorgulama ve keşfetmenin peşine düşüyor.