Beş şubatı altı şubata bağlayan gece, hayat telaşına yetişmek için birbirinden kilometrelerce uzakta uyuyan bir avuç gencin kesişen yolları.

Kendilerini bir anda bir WhatsApp grubunda bulmuşlardı. Kimse kimseyi tam olarak tanımıyordu. Tek amaç o tekneyi deprem sabahı Samandağ’a ulaştırabilmekti. Yurt dışı ve yurt içi saatlerin uyuşmazlığı, birilerini sabahın beşinde uyandırırken birilerini gece üçte uyutuyordu. Kimsenin yapamadığını yapmak için kurdukları bağ onları önce bir şehre, sonra da bir aileye dönüştürecekti.

Ellerinde olmayan her şey için, koydukları sevgiden tuğlalar yükseliyordu.

İmkânsızlıklar içinde türetilmiş çözümler ve en ufak gelişmede yüzlerde büyüyen sevinç onların yüreklerini artık Antakya’ya mühürleyecekti.

Yönetmenler – Mert Eşberk – Mihraç Can Bakıner

Mert Eşberk, Çukurova Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden 2020 yılında mezun oldu. Okulda bulunduğu süre boyunca birçok kısa film ve belgeselin yapımında rol aldı. 2016-2017 yılında Murat Düzgünoğlu’nun yönettiği “Halef” filminde yapım asistanı olarak sektöre girdi. 2019 yılında Onur Ünlü’den “3 Film ve Hikâyeleri” kapsamında senaryo eğitimi aldı. Üniversite yıllarında üç kısa kurmaca film ve bir kısa belgesel film yönetti. Filmleri ulusal ve uluslararası film festivallerinde ödüller aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra Kültür Bakanlığı destekli bir kısa film yönetti. Ayrıca deprem sürecinde bir belgesel filmin yönetmenliğini yaptı. Halen hem kısa film hem de belgesel filmlerle festival yolculuğuna devam etmektedir.

Miraç Can Bakıner, 2013 yılında Plato Meslek Yüksekokulu Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden, 2019 yılında İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun oldu. Lise yıllarında set tecrübesi edinerek çok sayıda film, dizi, reklam, kısa film  ve belgesel filmlerin yapımında rol aldı. 2010 yılında Tolga Örnek’in yönettiği Kaybedenler Kulübü filminde kurgu asistanı olarak sektöre ilk adımını attı. Bu dönemde yönettiği kısa filmler ulusal ve uluslararası film festivallerinde ödüller aldı. 25 Film, Kala Film, Toprak Productions gibi sektörün önde gelen firmalarında birçok reklam, dizi ve filmde kurgucu ve yönetmen olarak çalıştı. Ayrıca deprem sürecinde bir belgesel filmin yönetmenliğini yaptı. Halen hem kısa film hem de belgesel filmlerle festival yolculuğuna devam etmektedir.