The Dreams of Others

En İyi 2. Belgesel Film Ödülü

“Başkalarının Düşleri”, toplumun hayallerini gerçekleştirmek veya değiştirmek için yola çıkan altmış yıllık mimari ve iç tasarımın hikayesidir. Hayatımızı geçirdiğimiz sahneyi tasarlayan, çoğu zaman fark etmediğimiz, hayran olduğumuz ya da anlamadığımız işler.

Belgesel, mimarlığın toplumumuzdaki rolüne, mimarın figürünün nasıl evrimleştiğine ve mimarlığın ne olduğuna ve nereye doğru gittiğine dair eleştirel bir yansımadır.

Yönetmen Biyografisi – Xavi Campreciós

Belgesel yapımcısı Xavi Campreciós, Katalonya Sinema ve Görsel-İşitsel Sanatlar Okulu’ndan (ESCAC) mezun oldu ve Open 24 Hours adlı belgeseli 2010’da Documenta Madrid’de En İyi Ulusal Kısa Film ödülünü kazandı. 8 yılını Çin’de geçirdi ve 2012’den beri Nihao Films ile çalışıyor.

Yönetmen Biyografisi – Pep Martín

Belgesel ve reklam filmlerinin yönetmeni olan Pep Martín, yirmi yıldan fazla bir süredir kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağlı iletişim kampanyalarının ve görsel-işitsel çalışmaların kreatif direktörlüğünü yapıyor. 2010’da Katalonya ve Balear Adaları Tıp Bilimleri Akademisi’nin belgesel ödülünü kazanan Ícaro’yu yönetti ve 2010 DocsBarcelona Film Festivali’nin Resmi Seçkisine dahil oldu.
2012’den itibaren çalışmalarını Nihao Films çatısı altında yapıyor.