Eterotopia, İtalya topraklarında mimarlık, sanat, siyaset, toplum ve peyzaj arasında tartışma ortamları yaratmak için çalışan bir araştırma projesidir.

Araştırma ve bölgesel politikayı birleştiren beceriler ve amaçlar için bir buluşma yeridir.

Belgesel, mimarlar grubu Eterotopia’nın koordine ettiği, 2018 yılında La Maddalena’da yer alan bir bölgesel araştırma laboratuvarını anlatıyor.

Askeri karakollar, başarısız G8 vakası, NATO işgali, doğal güzelliğin zenginliği; öyküler ve mimari yapılar, haritalar ve görünmez desenler, yuvarlak masalar ve hayali görüntüler aracılığıyla on günlük deneyler sırasında araştırılan hikâyelerden bazılarıdır.

Disiplinler, yakın ve uzak yerler, bölgesel teori ile pratik arasında çeşitlilik ve yeni bağlantılar için bir alan olan heterotopya vardır.

Yönetmen Biyografisi – Ivo Pisanti

Film, İtalyan mimarlardan oluşan bir kolektif olan Eterotopia ile İtalyan video yapımcısı Ivo Pisanti arasındaki verimli bir iş birliğinin sonucudur.

Eterotopia, belli yerlerin yaratıcı boyutunu geliştiren cihazların tasarımı yoluyla çağdaşlığı ve karmaşıklığını araştıran, 2017 yılında kurulmuş bir bölgesel araştırma ve uygulama kolektifidir.

1988 yılında Caserta’da doğan; yönetmen, film yapımcısı ve görsel tasarımcı Ivo Pisanti, Bologna’da yaşıyor ve çalışıyor.

2014 yılında Venedik IUAV Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ve Multimedya bölümünden mezun olmuştur.