Bu film, Sırbistan’da uzun süre önce terk edilmiş ve kimsenin uğramadığı otellerin, eski çalışanlarının anlattığı hikâyelere temas ediyor.

Görsel ve tarihsel anlatı öğelerinin birleşimiyle, bir zamanlar insandan geçilmeyen bu mekânların hâlâ yaşam belirtileri gösterdiğini keşfediyoruz. Bir soluk uğruna cesurca mücadele eden bu çürümüş binaların kaderleri, toplumumuzun mevcut durumunu da bir metafor olarak ortaya koymaktan geri durmuyor.

Ötenazi mi yapıyor, darbeyle baş başa mı bırakıyor, sefaletlerine son mu veriyor yoksa bu yerleri hayata döndürmek ve onlara yeni bir amaç vermek için elimizden geleni mi yapıyoruz? Bu mekânları canlandırmak; en azından eskiden bizim için anlam taşıyan bugün hasretini çektiğimiz küçük bir parçasını geri getirir mi?

Director Biography – Marko Nikolić

Marko Nikolić: Film, TV yönetmeni ve animatör Nikolić, çok sayıda kısa film, sanat projesi, müzik videosu, TV reklamı, tanıtım filmi ve TV şovunun yönetmenliğini üstlendi. Dunav Film adlı film okulunda öğretim görevlisi olarak çalışıyor. My Facebook Status, Marko’s Crash Course – Serbian for Tourists, Ronin’s Gaze ve Another Man gibi işlere imza attı.